Kryptoměny – Pasivní příjem, boti (1.)

Dnes Vám shrnu několik možností, jak jednoduše a rychle začít budovat pasivní příjem pomocí kryptoměn pro začátečníky. Budeme se pohybovat zejména na kryptoměnové burze Binance, kterou považuji za jednu z nejbezpečnějších burz pro kryptoměny.

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat ZDE. Díky tomuto odkazu získáte slevu 10% na poplatcích. Pokud byste potřebovali návod na registraci, můžete postupovat podle návodu ZDE.

  1. Kryptoměny a spoření (konzervativní přístup, investice)
  2. Dividendy za držení kryptoměn (konzervativní přístup, investice)
  3. Automatičtí tradeovací BOTi (progresivní přístup, obchodování)

 

Kryptoměny jsou životní příležitostí dnešní generace.

1. Kryptoměny a spoření

Binance nabízí službu Lending (volně přeloženo jako půjčování). Můžete své prostředky vložit do tzv. depozitu (půjčit) s denním nebo předem např. s 15ti denním zhodnocením a vydělávat na úrocích. Dalo by se přirovnat ke spořícím účtům, jen s tím rozdílem, že zhodnocení může být třeba i 15%/ročně z vložené částky. Služba je rozdělena na 2 typy, flexibilní a fixní. Vhodné pro konzervativní investory, začátečníky, kteří se s kryptoměnami zatím seznamují.

Flexibilní

Flexibilní zhodnocení je na denní bázi. Vyberete si kryptoměnu, vložíte částku v jakékoliv výši a denně se Vám připisuje zisk. Vloženou částku můžete kdykoliv vybrat zpět (nejdříve však následující den po vložení). Při denním zhodnocení se úrok pohybuje cca od 0,3% do 5% (orientačně, úrok se může denně měnit).

Pokud bych srovnal Lending s běžným spořícím účtem u běžné banky, která banka Vám dá úrok 5%/ročně? BUSD nebo USDT jsou tzv. stable coiny. To znamená, že hodnota 1 USDT = hodnotě 1 USD (americký dolar) a nemusíte se tak bát, že hodnota klesne.

Příklad flexibilního zhodnoceni
Příklad flexibilního zhodnoceni

Fixní

Fixní zhodnocení je vždy na předem definovanou dobu s vyšším úrokem. Např. BUSD na 15 dní s úrokem 15%. Během těchto dní máte vklad uzamčen. Pokud pouze investujete a neobchodujete, je to celkem slušné zhodnocení.

Příklad fixního zhodnoceni
Příklad fixního zhodnoceni

2. Dividendy za držení kryptoměn

Kryptoměny, které využívají metodu Proof-of-Stake (PoS) mohou za držení vyplácet odměny. Tzn. čím více vlastníte mincí dané kryptoměny, tím více budete odměňováni. Binance službou Staking sdružuje podporované měny do jednoho seznamu. Výše odměny se liší od kryptoměny. Zpravidla 1 – 15%/ročně z držené částky. U každé měny jsou podrobně vypsána pravidla a způsob odměny.

Příklad zhodnoceni stakingu
Příklad zhodnoceni stakingu

3. Automatičtí tradeovací BOTi

Pokud chcete obchodovat s kryptoměnami musíte znát alespoň základní principy obchodování, měli byste znát informace o měnách, které chcete obchodovat a hlavně potřebujete čas sledovat vývoj trhu. V opačném případě může být obchodování rizikové a ztrátové. Automatičtí tradeovací boti Vám v tomhle mohou pomoci. Jednoduše si nastavíte strategii obchodování, a pak už jen sledujete jak robot obchoduje za Vás. Obchoduje za Vás, když spíte, reaguje a analyzuje trh, takže bez emocí vyhodnocuje, kdy vstoupit do obchodu a po splnění profitu zase vystoupí. Rozdíl je Váš zisk (případně ztráta). Zní to jednoduše 🙂

Binance umožňuje pomocí API komunikovat externím službám s prostředky a trhem na burze. Můžeme tedy připojit bota, který bude automaticky obchodovat. Tradeovacích botů je na internetu mnoho, některé jsou zdarma, jiné placené. Testováním jsem si oblíbil tyto:

  • TradeSanta – Cloudová služba, jehož cílem je plná automatizace tradeování. Analyzuje trh a kopíruje obchodní strategie obchodníků po celém světě k určení nejlepších podmínek pro uskutečnění úspěšného obchodu. TradeSanta poskytuje několik placených tarifů a jeden zdarma, kde po napojení na Binance můžete založit 2 roboty a sledovat jejich aktivitu. Velmi rychle ale zjistíte, že dva roboti nestačí 🙂 Druhý tarif při roční platbě vyjde cca na 10 USD a můžete mi aktivních až 49 robotů. Můžete si nechat zasílat notifikace na mobil pomocí Telegramu, můžete využívat mobilní aplikaci a mít tak přehled o všem co se děje. TradeSanta umožňuje vybírat mezi dvěma typy robotů (DCA Bot a GridBot).
  • BitUniverse – Robot využívající umělou inteligenci. Pro Vás to znamená, že veškteré nastavení můžete nechat na robotovi. Na Vás je pouze vybrat, kterou měnu chcete obchodovat a kolik budete investovat. BitUniverse je také zdarma, ale pro využití s Binance umožňuje pouze GridBota. To nám ale nevadí. BitUniverse vyvinul svoji vlastní burzu Pionex, která je speciálně přizpůsobena právě pro automatické obchodování. V kombinaci s Pionex nabídka robotů vyšší (Infinity GridBox, GridBot, DCA Bot a další.). Prozatím zůstaneme u Binance. Velká výhoda je, že má velmi propracovanou mobilní aplikaci. V aplikaci vidítě kompletní portfolio, nastavení robotů, můžete sledovat vývoj trhu, číst novinky ze světa krypta, převodní kalkulačka a další.
  • 3commas – Velmi silný hráč na trhu. Nabízí komplexní nástroje pro profesionální tradeování a mi to i tradeovací roboty. Proto jsou zde tarify nastaveny celkem vysoko, 99 USD/měsíčně za tarif, kde můžete využívat roboty naplno. Nicméně lze účet převést na tzv. Binance Trader, který je pak zdarma. To znamená, že prostředky, se kterými chcete obchodovat musíte z Binance převést na 3commas, a zde pak obchodovat. 3commas má velmi propracované DCA boty a GridBoty, kteří využívají umělou inteligenci. Na pár kliknutí aktivujete robota, a pak už jen sledujete zisky.

DCA Bot

DCA (Dollar Cost Averaging) je výraz pro investování pevné částky v pravidelných intervalech. Podle strategie, kterou zvolíte, robot analyzuje trh a jakmile vyhodnotí příznivé podmínky pro vstup začne obchodovat. V případě Long strategie robot nakoupí pevně danou částku určité měny. Poté čeká až se splní podmínky pro prodej a prodává stejnou čásku za vyšší cenu. Rozdíl mínus poplatek je váš zisk. Zjednodušeně. Po skončení obchodu opět analyzuje trh a čeká na další vstup, a tak pořád dokola. DCA boti jsou vhodní zejnéna pro trh, který není příliš stoupající, ani příliš klesající. Nýbrž kolísavý.

GridBot

GridBot investuje tzv. „na jistotu“ pomocí mřížky. Základní princip je velmi jednoduchý. Určíte si kolik chcete investovat. Poté určíte počet záchytných bodů, tzv. mřížka (grid). Např. 20 gridů v rozsahu 1%. Při spuštění bota se vytvoří mřížka od aktuální ceny. Deset gridů do plusu po jednom procentu a 10 gridů do mínusu po jednom procentu. Jakmile cena stoupne o 1%, prodá se 1/20 z investované částky. Jakmile cena klesne o 1% nakoupí se 1/20 z částky. Pokud klesne o další procento, opět se nakoupí 1/20 z částky. Nevýhoda je, že se neinvestuje celá částka, ale pouze její části, takže zisk je pomalejší. Musíte investovat vyšší částku. GridBot je vhodný pouze pro zisk, nikoliv pro zhodnocení nějaké měny. V principu, pokud hodnota nějaké mínce stoupá, GridBot prodává a naopak.

Příklad gridu, BTC-USDT
Příklad gridu, BTC-USDT

Závěrem

Okrajově jsem nastínil konzervativější možnosti, jak začít zhodnocovat investici. Takže můžete okamžitě vstoupit do světa kryptoměn, okamžitě zhodnocovat a mezitím se učit a přemýšlet co dál… V dalším článku se budu podrobně věnovat tradeovacímu botu TradeSanta a jeho nastavení.

 

 

Nejedná se o investiční doporučení. Nejsem finanční poradce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *