Jak koupit Bitcoin a jiné kryptoměny

V předchozím článku jsme si založili účet na kryptoměnové burze Binance, nyní je na čase poslat na burzu první Bitcoiny a začít rozšiřovat, množit a kontrolovat své portfolio. Jelikož Binance umožňuje obchodovat pouze s kryptoměnami, nelze na ní poslat žádné fiat měny (USD, EUR, CZK, apod.). Nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější způsob jak koupit první Bitcoin (část Bitcoinu vzhledem k ceně), je použít směnárnu mezi CZK a BTC a BTC si poslat přímo na burzu. Budete mít možnost obchodovat s bitcoiny a koupit jiné kryptoměny.

Ještě uvedu na pravou míru proč tento postup.

 • Binanci jako vstupní bránu do světa kryptoměn jsme zvolili hlavně z důvodu, že umožňuje anonymní obchodování (není potřeba zasílat naskenovaný občanský průkaz apod.), podporuje velké množství kryptoměn, nízké poplatky, jednoduché prostředí, mobilní aplikace, desktopová aplikace a zatím budí dojem bezpečné a aktivní burzy.
 • Proč posílat první peníze přímo na burzu, a ne do bezpečné bitcoinové peněženky? Pokud chcete Bitcoiny pouze vlastnit, držet jako investici, je pro Vás tato možnost lepší a bezpečnější. Pokud však chcete Bitcoiny rozmnožovat, nebo nakupovat jiné měny (tzv. altcoiny), je lepší a levnější poslat peníze přímo na burzu, ať s nimi můžete obchodovat. Vyhnete se tak kroku, že budete muset peníze z bitcoinové peženky posílat na burzu a zaplatit tak další poplatek za transakci. Doporučovaná cesta je portfolio vždy rozdělovat. Část mít v peněžence a část mít na burze, abyste mohli aktivně s měnami pracovat. Pokud chcete vlastnit i jiné měny než Bitcoin, burzám se nevyhnete.

Bitcoin je stále nejpodporovanější a nejznámější kryptoměnou, proto umožňuje nejširší možnosti a využívá se pro směnu mezi fiat měnami. Pro směnu českých korun (CZK) využijeme českou směnárnu BTC (smenarnabtc.cz). Proces směny je jednoduchý, ale musíme se na něj připravit.

 • V první řadě si založte účet zdarma u FIO banky. SmenarnaBTC má účet u této banky a převod peněz (CZK) je okamžitý. Předejdete problémům, Bitcoin je hodně kolísavá měna. Pokud budete peníze posílat z jiné banky, převod zpravidla trvá cca den. Za jeden den se hodnota BTC může změnit a nenakoupíte za aktuální cenu. SmenarnaBTC neumožňuje platbu kartou.
 • Pokud nemáte, založte si účet na Binance, návod na registraci ZDE.

Jakmile máte výše hotovo, přihlaste se na Binance, abychom zjistili bitcoinový řetězec (bitcoinová adresa), kam peníze poslat. Klikněte vpravo nahoře na ikonu uživatele a položku Estimated value. Prokliknete se do seznamu kryptoměn, které je možné obchodovat. Najděte řádek s kryptoměnou Bitcoin (BTC) a klikněte na tlačítko DEPOSIT.

Vklad - Binance
Vklad – Binance
 • DEPOSIT = VKLAD měny na burzu
 • WITHDRAWAL = výběr měny z burzy
 • TRADE = obchodovat s měnou

Kliknutím na DEPOSIT se dostanete na stránku pro vklad měny na burzu. Důležitá je pro Vás BITCOIN adresa (BTC Deposit Address), kterou má každý uživatel burzy jedinečnou. Na tuto adresu si můžete nechat zasílat měnu. Dávejte si velký pozor, abyste adresu vždy správně zkopírovali, nebo opsali. Odesláním peněz na špatnou adresu je nevratný krok. Použít můžete i QR kód. Dále si dávejte pozor, abyste nepletli adresy mezi měnami. Nezle odeslat BTC na adresu určenou např. pro LITECOIN apod.

Vklad BTC na burzu
Vklad BTC na burzu

Teď víme, kam peníze poslat a můžeme se vrátit do směnárny. Klikneme na tlačítko CHCI NAKOUPIT BITCOIN a vyplníme objednávkový formulář.

 • Arbo ID / BTC adr. = BITCOIN adresa, kterou jsme si zjistili na burze. Adresa, kam nám směnárna odešle nakoupené BTC.
 • Zaslané množství = Zde zadejte částku, za kolik chcete BTC nakoupit
 • Prodávaná měna = Zde zvolte měnu
 • Bitcoiny pro mě = automatický výpočet BTC, kolik dostanete. Výše BTC se vypočítává z aktuálního kurzu.

Máte téměř hotovo. Odesláním formuláře odešlete objednávku. Obratem Vám přijde potvrzovací email s instrukcemi jak a kam zaplatit. Doporučuji obratem zaplatit z FIO účtu, abyste měli jistotu, že nakoupíte za aktuální kurz. Pokud by se cena mezi objednávkou a platbou rapidně změnila, směnárna převod neprovede a bude Vás kontaktovat. Pro podrobnější informace doplňuji odkaz na instrukce přímo ze směnárny. Tímto máte celý proces dokončen a můžete pomalu sledovat, jak se Vám BTC připíšou na burze.

Dále stojí za zmínku i směnárna SimpleCoin. Před nákupem můžete porovnat kurz. Postup je obdobný.

Máme prostředky na burze, můžeme začít obchodovat. V následujícím článku si projdeme prostředím burzy a možnosti, které nabízí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *